Sıkça Sorulan Sorular


Nasıl Üye Olabilirim?

Hektaş ürünlerinden belirli miktarlarda alım yapan müşterilerimiz, merkezi değerlendirmeden geçtikten sonra kulübe üye olarak tanımlanacaklardır. Hektaş Müşteri Kulübü’ne giriş için gerekli olan müşteri adı ve şifresi, SMS veya posta yoluyla bildirilecektir. Şifrenizi, dilediğinizde kulübün şifre değiştirme menüsünü kullanarak değiştirebilirsiniz.
Son 2 ay boyunca kulüpteki etkinliklere katılmamış müşterilerimizin ödül puanları otomatik olarak pasif duruma geçmekte, takip eden bir ay boyunca tüm etkinliklere katılması şartı ile ay sonunda aktif duruma gelmektedir.


Nasıl Puan Kazanabilirim?

Hektaş Müşteri Kulübü’nde üyeliği olan müşterilerimiz, ödül puan sistemine dâhil olan Hektaş ürünlerinden satın aldıkça karşılığında puan kazanacak ve her sipariş faturalandıkça bu puanlar, Hektaş Müşteri Kulübü’nde müşteri hesaplarına sistem tarafından aktarılarak birikmeye başlayacaktır.

Sadece ürün alımları karşılığında değil, fırsat etkinliklerine de katılarak puanınıza puan katmanız mümkün. Hektaş Dünyası’nı ne kadar çok ziyaret eder ve etkinlikleri takip edip katılırsanız, puanlarınız artacaktır.

Biriken puanlar her yıl belirlenen dönemlerde sıfırlanmakta, puan sıfırlaması ile ilgili gerekli bilgilendirmeler üyelerimizin Hektaş Müşteri Kulübü profillerinde kayıtlı telefon numaralarına SMS ile gönderilmektedir.


Hediyemi Nasıl Alabilirim?

Hektaş Müşteri Kulübü’ nün içinde yer alan hediye kataloğu bölümünde bulunan çeşitli hediyeleri görebilir ve inceleyebilirsiniz. Biriktirdiğiniz puanlar, hediye kataloğunda hedeflediğiniz hediyenin/hediyelerin puanına ulaştığında hediye kataloğu bölümünden seçeceğiniz her bir hediyeyi sepetinize atın ve siparişi tamamlayın.


Hediye Siparişimin Durumunu Nereden Öğrenebilirim?

Siparişiniz kargoya verildiğinde otomatik sipariş onay mesajınız, üyelik bilgilerinizde vermiş olduğunuz telefon numaranıza gönderilecektir.

Siparişlerinizin detayını, sağ üst köşede bulunan firma isminizin üzerine tıkladığınızda açılacak “Hediye Taleplerim” ekranından takip edebilirsiniz.


Hediye Siparişim Ne Kadar Sürede Elime Geçer?

Hektaş olarak siz değerli müşterilerimizin vermiş olduğu siparişleri mümkün olan en kısa sürede tarafınıza ulaştırmak amacındayız.

Online olarak vereceğiniz hediye siparişleriniz, otomatik olarak servis sağlayıcımıza ulaşacak ve seçmiş olduğunuz hediye/hediyeleriniz, siparişinizin onaylanmasından sonra takip eden 15 iş günü içerisinde sistemimizde kayıtlı olan adresinize kargo yolu ile gönderilecektir. Tedarikçi firma kaynaklı yaşanabilecek geçici stok sorunlarında tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.


Teslimat Esnasında Nelere Dikkat Etmem Gerekir?

İlgili kargo firmasından ürününüzü teslim alırken kargo yetkilisi önünde paketi açıp kontrol ediniz. Teslimat sırasında ürünle ilgili herhangi bir hasar çıktığı takdirde kargo yetkilisine hasar tespit tutanağı tutturmanız ve ilgili evrakın 1 nüshasını almanız gerekmektedir. Teslimat sırasında ürünle ilgili herhangi bir hasar çıktığı takdirde kargo firmasına tutanak tutturmak kaydıyla aynı ürün yenisi ile birebir değiştirilerek yeniden tarafınıza gönderilir. Ürünü kabul edip teslim aldıktan sonra ürünle ilgili herhangi bir arıza çıkarsa ilgili teknik servise başvurarak konuyla ilgili yardım alabilirsiniz. Aksi takdirde kargo firmasının ürünü size eksiksiz olarak teslim ettiğini kabul etmiş olursunuz.

Kurulum gerektiren ürünler için, ürünü aldıktan sonra ilgili markanın servis hattının aranması gerekmektedir. Hektaş, bu işlemlerin yerine getirilmesinde yetkili ve sorumlu değildir.


Ürün Arızalanırsa Ne Yapmalıyım?

Hediyeler, üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altında olup, garanti belgelerindeki hükümlere tabidir. Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte, garanti belgesinden ya da kullanım kılavuzundan bulacağınız size en yakın yetkili servise başvurmak sureti ile garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz. Arızalı ürünlerinizi doğrudan size en yakın yetkili servise göndermeniz daha hızlı sonuç almanızı sağlar.


Üyelik Şifremi Unutursam Ne Yapmalıyım?

Üyelik Girişi sayfasındaki “Şifremi Unuttum” butonuna tıkladığınızda açılacak ekrana Vergi Kimlik Numaranızı girdiğiniz takdirde, cep telefonunuza doğrulama mesajı gönderilir. Mesajda yer alan kodu ekrandaki ‘Telefona Gelen Kod’ alanına girerek yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.


Üyelik Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

Üyelik şifrenizi, sağ üst köşede bulunan firma isminizin üzerine tıkladığınızda açılacak “Profil Bilgilerim” ekranında, “Şifre Değiştir” başlığı altından değiştirebilirsiniz.


İletişim Bilgilerim Değişirse Ne Yapmalıyım?

İletişim bilgilerinizin değişmesi halinde bilgilerinizi, sağ üst köşede bulunan firma isminizin üzerine tıkladığınızda açılacak “Profil Bilgilerim” ekranında güncelleyebilirsiniz. Cep telefonu, mail adresi gibi bilgilerinizin doğru ve güncel olması, göndereceğimiz onay ve bilgilendirme mesajlarının size ulaşabilmesi için önem arz etmektedir.


Puan Harcamalarımı Nasıl Takip Edebilirim?

Puan kazanım ve harcamalarınızı sağ üst köşede bulunan firma isminizin üzerine tıkladığınızda açılacak “Puan Geçmişim” ekranından takip edebilirsiniz.


Hektaş Müşteri Kulübü Yetkililerine Nasıl Ulaşırım?

Site kullanımına dair teknik destek ihtiyaçlarınızda, sağ üst köşede bulunan firma isminizin üzerine tıkladığınızda açılacak “Bize Yazın” ekranından mesaj atabilir ya da 0850 532 45 65 numaralı ücretsiz danışma hattımızı arayabilirsiniz.

“Bize Yazın” ekranından ilettiğiniz mesajlara gelen tüm cevapları “Mesajlar” ekranından takip edebilirsiniz.


Apple’ın Hektaş Müşteri Kulübü ile ilişkisi nedir?

Sistemdeki hiç bir modülde Apple bir sponsor ya da kampanya iştiraki değildir, hiç bir yarışma ile bağı yoktur.


Müşteri Danışma Hattımız 0850 532 45 65